Hogy kell(ene) helyesen tárolni a tápokat?
Pár hasznos tanács, hogy a táp tovább megőrizze a minőségét.
Hogy tárold helyesen a kutyusod tápját
Nagyon gyakran belefutok abba, hogy a Gazdi önhibáján kívül, elköveti, azt a hibát, hogy a tápból a legnagyobb kiszerelést veszi (hiszen olcsóbb), tárolás szempontjából pedig már kifejezetten erre a célra is kapható műanyag dobozban tartja.
Ugyan ez így egyszerű, és sokkal kényelmesebb, mint a nagy zsákkal bíbelődni. Én is pont így csináltam, míg Lili tápot evett. Ezért mikor tanultam róla, nem kellett győzködni, hogy ez mennyire rossz így, hiszen tapasztaltam.
- Nos a legnagyobb ellensége a tápnak az oxidáció. Nem ebben a posztban térek ki a tápok elemzésére (de ígérem hamarosan arról is kaptok egy részletesebb képet) De nagyon leegyszerűsítve, a tápban lévő zsírok a levegővel való érintkezéskor kicsapódnak. Tehát onnantól, hogy kinyitod, már elkezdődik a folyamat.
- Felmerül a kérdés, hogy ez ellen nem tesznek semmit a gyártók? De igen, különböző antioxidánsokkal próbálják lassítani a folyamatot, de ez csupán lassítja, így minden áldott alkalommal amikor újra és újra kinyitod, egyre inkább ki van téve oxidációnak a táp. Emellett a különböző pl. Omega 3 zsírsavak károsodnak, így nem is fejtik ki jótékony hatásukat.
Mit tudsz ez ellen tenni?
- Csak sérülés mentes csomagolású tápot válassz
- Hűvös és száraz helyen tárold
- A lehetőségek szerint, minél kisebb méretű tápot vegyél, magas szárazanyag zsírtartalom esetén akár 7-14 nap alatt is károsodik a táp (megváltozik a színe, a szaga, a tárolóján érzed a zsírt). Jobb gyártók egyébként erre felhívják a figyelmet.
- A saját csomagolásában tárold, még ha be is teszed dobozkába, azzal együtt tedd meg. Például: fém vagy üveg doboz a legideálisabb. A csomagolásokat úgy fejlesztették ki, hogy minél tovább garantálja a szavatosságot, így a legjobb ha abban tárolod, természetesen lezárva!
A táptanácsadás szolgáltatás mellé, természetesen ehhez hasonló információkat is adok Nektek